Sokunknak szüksége lenne fogbeültetésre, mégis számos esetben elutasítást kapunk, hivatkozva arra, hogy nincs elegendő csontunk, melybe az implantátum beágyazódhatna és már nem is pótolható a nagymértékű hiány.
1. A csontpótlás fogágybetegségeknél, meglazult fogaknál, csontkárosodásnál, daganatok, ciszták vagy foggyökér eltávolítása után is indokolt lehet. Kisebb pótlások saját, helyi csontból is történhetnek, amikor is egy speciális fúró a képződött csontforgácsot bentebb hordja a hiányos területre, ahol az újra beépül.
2. Más esetekben csontpótló granulátummal is dolgozhatnak.
Az is előfordulhat, hogy foghúzás után a csontveszteség függőlegesen alakul ki, vagyis az állcsont veszít a magasságából. Ilyenkor alkalmazható egy olyan sebészeti technika is, amely lehetővé teszi az adott
implantátum azonnali beültetését.
3. Nagyobb hiány esetén általában egy bár megszokott, de komolyabb műtétet, a saját állkapocsból szerzett pótlást alkalmazzák. Megtudtuk, hogy létezik egy forradalmian új eljárás is, mellyel a
többszörös műtét elkerülhető.
Az Evidentis Implantológiai és Fogászati Klinikán ilyen estetekben laboratóriumban kezelt természetes csontblokkot ágyaznak be. Óriási előnye az eddigi eljárásokkal szemben, hogy a beültetett csont nem szívódik fel, nagymértékű hiány is pótolható, pontosan akkora és olyan formájú csont kerül be, mint amilyenre az implantátum beültetéséhez szükség van. Mindezt számítógép-vezérelt tervezés segíti, mely tizedmilliméter pontosságot biztosít. Miután az így beültetett csont összeépül a körülötte lévő csontszövetekkel, elvégezhető a Magyarországon egyedülálló, fájdalommentes, vágás és vérzés nélküli fogbeültetés. A MED3D számítógép-vezérelt tervezőprogram segítségével a legoptimálisabb helyre kerül az implantátum.