Lézerfogászat
Fogászati kezelések lézerrel fájdalommentesen
A XXI. század nagy váltása a lézer, amit egyre szélesebb körben alkalmaz az orvostudomány. Nem kivétel ez alól a fogorvoslás sem. Egy egyszerű afta vagy herpesz is tud kellemetlenséget okozni, a fogfájás pedig valósággal pokollá teszi az ember életét. S mindezek csupán apró kényelmetlenségek a súlyosabb betegségekhez, például a szájüregbeli daganatokhoz képest. Nem csupán maga a betegség, hanem többnyire a kezelése, orvoslása is kellemetlen, gyakran kimondottan fájdalmas művelet. Ha már nyakunkon a baj, a kellemetlen tortúrát nem lehet megúszni, ám kevésbé kínossá tehető. Ebben tudunk segítséget nyújtani betegeinknek a fogászati lézer alkalmazásával. Klinikánkon ugyan olyan hatásosan alkalmazzuk a lézert, mint a hagyományos fúrót, NINCS TÖBBÉ KELLEMETLEN FÚRÓ HANG és e mellett nagy előnye, hogy a fogideget és a fog vérellátását semmilyen károsodás nem éri. A lézer segítségével hatékonyabban, FÁJDALOMMENTESEN történnek nálunk a fogászati és szájsebészeti beavatkozások és a szövődményeket is minimálisra csökkentjük. A sugárnyaláb csökkenti a szövetekben a fájdalmat és a gyulladást, illetőleg serkenti a gyógyulási folyamatokat.
Cisztás elváltozásoknál is kitűnően alkalmazható, gyakorlatban kimutatható, hogy sokkal hatékonyabb ebben az esetben is a lézeres eljárás, a hagyományossal szemben. Gyakran már az első kezelés után eredményt hoz. Működésbe hozza az immunrendszert. Használatával elkerülhető a gyógyszerezés (és annak mellékhatása), továbbá – mivel a kezelés érintés nélkül végezhető – a sebek elfertőződése. A lézerrel szinte az összes fogászati és szájsebészeti kezelés elvégezhető és ami felettébb fontos, hogy nagyobb precizitással, fájdalom nélkül. A tűhegynyire fókuszálható fénysugár igen nagy műtéti pontosságot tesz lehetővé, a segítségével végrehajtott beavatkozás során a környező ép szövetek vagy egyáltalán nem, vagy csak csekély mértékben sérülnek meg. Részben ennek köszönhető az, hogy a műtét után alig érez fájdalmat a beteg. A lézersugár elégeti („beforrasztja”) az átvágott vérereket, így a vérzés gazdag vérellátású helyeken is csak csekély. Ez különösen a véralvadási bajokkal, cukorbetegséggel küszködő betegek műtétekor fontos.
Vannak olyan fogászati panaszok, amelyekre a lézerek új gyógymódot, megelőző kezelést kínálnak. Ilyen például a fognyaki érzékenység, amely a felnőtt lakosság mintegy 30 százalékának okoz kellemetlenséget. Nem kell többé betömni a fognyakat, lézerrel a zománc megolvasztható, és így a fognyakra a fog saját anyagából vonható védőréteg. Ezzel az eljárással jó esetben egész életre orvosolható a fognyaki érzékenység.
A gyermekek fogszuvasodásánál is nagy segítséget nyújt a lézer. Több előnye mellett fontos kiemelni a fájdalommentességet, érzéstelenítésre nincs szükség és terheseknél is alkalmazható. Felsoroltakon kívül a fogászat bármely területén, a tökéletes fogfehérítéstől kezdődően a fogfúrás, implantológia és szinte az összes szájsebészeti műtétnél biztonsággal, a legtökéletesebb hatékonysággal alkalmazzuk a lézeres eljárásokat.
Az emberek többsége fél, de legalábbis szorong a fogászati kezeléstől, még a fogászati rendelő látványától is,melynek leggyakoribb oka régi, rossz élmény a fogorvosokkal kapcsolatban, általában még a gyerekkorból.
A kezelések fogászati lézer segítségével, fájdalommentes, oldott, közvetlen hangulatban zajlanak fogászatunkon, relaxációs zene mellett.
A lézer használata a fogászatban
Klinikánkon ugyan olyan hatásosan alkalmazzuk a lézert, mint a hagyományos fúrót. A lézer segítségével gyorsabban, fájdalommentesen történnek nálunk a fogászati és szájsebészeti beavatkozások, a szövődményeket minimálisra csökkentjük.
Lézer segítsége implantátum felszabadításánál
Pár hónappal implantátum beültetése után implantátum felszabadítására kerül sor, ezt a feltárást gyorsan, vérzés nélkül lehet elvégezni a sebészeti lézerrel.
Lézer használata gyökérkezelésnél
- a lézer elpusztítja a baktériumokat, lezárja a dentintubulusokat a gyökércsatornában
- a lézersugár a gyökércsatorna belsejébe bejuttatható
- fájdalom és gyulladáscsökkentő, utófájdalom és duzzanat nem lép fel
- később kialakuló gyökércsúcs ciszták képződése minimálisra csökken
- akár gennyes fogak esetében is, a lézeres gyökérkezelésnél egyszeri kezelés elegendő lehet.
Lézer használata fogfúrásnál
- lézersugárral a fog fúrható
- nincsen kellemetlen hang,
- a lézerrel való fúrás csak bizsergető érzéssel jár, ezért csak nagyon ritkán szükséges érzéstelenítő injekciót adni a páciensnek
Lézer használata a szájsebészetben
- lézerrel végzett műtét után alig érez fájdalmat a beteg
- felgyorsul a sebgyógyulás, elmarad vagy csökken a műtét utáni duzzanat, véraláfutás
- szájnyálkahártya-elváltozások, kinövések, daganatok vérzés, fájdalom nélkül elvégezhetőek fogászati lézer segítségével
- cukorbetegeknék is javasolt
Lézer használata ínysorvadás gyógyításában
- a lézer a csontsejteket stimulálja, ezért megindul a csontfelépülés,
- a nagy energiájú lézersugár az ínytasakok legmélyére eljuttatható, ezért a lézersugár hatására regenerálódik az ínytasak,
- hatására eltűnik a gyulladt szövet, a lézersugár a baktériumokat megöli.
Fogászati lézer előnyei
- csökkenti a szövetekben a fájdalmat és a gyulladást,
- serkenti a gyógyulási folyamatokat
- gyakran már az első kezelés után eredményt hoz
- működésbe hozza az immunrendszert
- használatával elkerülhető a gyógyszerezés (és annak mellékhatása)
- műtét után alig érez fájdalmat a beteg
- a kezelések fájdalommentesek
- vérzés gazdag vérellátású helyeken is csak csekély
- terheseknél is alkalmazható
- fájdalommentes, érzéstelenítésre nincs szükség
Fogászati lézer alkalmazási területei
- fognyaki érzékenység megszűntetése
- gyermekek fogszuvasodásánál is nagy segítséget nyújt a lézer
- fogfehérítés
- implantológia
- gyökérkezelés, fogfúrás helyettesítése
- szájsebészeti műtétek
- herpesz, afta, hematóma, ínybetegségek kezelése
- koronák, héjak előkészítése
- gyulladások megszűntetése